3 października 2021, godz. 16:00

Pałac w Korczewie

Wstęp z rezerwacją

Fundacja „Pałac w Korczewie” serdecznie zaprasza Państwa na wieczór dla wielbicieli muzyki oraz literatury. Spotkanie, które łączyć w sobie formułę koncertu oraz czytania wierszy, poświęcone będzie twórczości Władysława Żeleńskiego oraz Cypriana Norwida, poety związanego z Korczewem poprzez długotrwałą korespondencję z Joanną Kuczyńską. W repertuarze również prawykonanie aranżacji Anny Rocławskiej-Musiałczyk, która w tym roku została wyróżniona nagrodą „Fryderyk”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo prosimy o składanie bezpłatnych, telefonicznych rezerwacji pod numerem 25 631 20 68.

O artystkach

Magdalena Molendowska – śpiewaczka sporanowa, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Za swój występ w tytułowej roli w „Halce” Moniuszki na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zgłoszona została do nagrody Paszport Polityki. Występowała między innymi na Festiwalu w Glyndebourne, w Festspielhaus Baden-Baden oraz filharmoniach krajowych.

Anna Zagórska – aktorka oraz wykładowczyni akademicka. Występowała w teatrach w Polsce i za granicą. Znana również z roli sędzi Uli Kowalskiej w serialu „M jak miłość”.

Grażyna Troć – pianistka oraz wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako akompaniatorka występuje ze śpiewakami w kraju oraz poza jego granicami.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/843955842941284